CGP7C222MUWDDAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP7C222MUWDDAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C222MUWDDAWL25
Description
CER DISC 2.2NF 4000 Y5U 20%
Detailed Description
2200 pF ±20% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.374" Dia (9.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)