CGP7C181KHYDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP7C181KHYDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C181KHYDBAWL25
Description
CER DISC 180PF 3000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)