CGP7C181KDYDBAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP7C181KDYDBAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C181KDYDBAWL50
Description
CER DISC 180PF 1000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)