CGP7C152MKWDAAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP7C152MKWDAAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C152MKWDAAWL35
Description
CER DISC 1.5NF 6000 Y5U 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±20% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.453" Dia (11.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)