CGP7C150KKSDAA7301
DigiKey Part Number
399-CGP7C150KKSDAA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C150KKSDAA7301
Description
CER DISC 15PF 6000 SL 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 pF ±10% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)