CGP7C150JDSDDAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP7C150JDSDDAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C150JDSDDAWL50
Description
CER DISC 15PF 1000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
15 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)