CGP7C130JHSDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP7C130JHSDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C130JHSDBAWL25
Description
CER DISC 13PF 3000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
13 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)