CGP7C121JGSDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP7C121JGSDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C121JGSDBAWL25
Description
CER DISC 120PF 2000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
120 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)