CGP7C103MGWDDAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP7C103MGWDDAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C103MGWDDAWL25
Description
CER DISC 10NF 2000 Y5U 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.571" Dia (14.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.768" (19.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)