CGP7C103MDWDDAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP7C103MDWDDAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C103MDWDDAWL35
Description
CER DISC 10NF 1000 Y5U 20%
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)