CGP7C103MDVDDAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP7C103MDVDDAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C103MDVDDAWL25
Description
CER DISC 10NF 1000 Y5V 20%
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.374" Dia (9.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)