CGP7C102MHVDDAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP7C102MHVDDAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C102MHVDDAWL25
Description
CER DISC 1NF 3000 Y5V 20%
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)