CGP5C910JDSDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP5C910JDSDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C910JDSDBAWL25
Description
CER DISC 91PF 1000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
91 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)