CGP5C821MHYDBAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP5C821MHYDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C821MHYDBAWL35
Description
CER DISC 820PF 3000 Y5P 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)