CGP5C821KDYDBAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP5C821KDYDBAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C821KDYDBAWL50
Description
CER DISC 820PF 1000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)