CGP5C820KGSDBAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP5C820KGSDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C820KGSDBAWL35
Description
CER DISC 82PF 2000 SL 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)