CGP5C682MUVDBAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP5C682MUVDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C682MUVDBAWL35
Description
CER DISC 6.8NF 4000 Y5V 20%
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±20% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)