CGP5C682MDWDBA7317
DigiKey Part Number
399-CGP5C682MDWDBA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C682MDWDBA7317
Description
CER DISC 6.8NF 1000 Y5U 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)