CGP5C680KHSDCAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP5C680KHSDCAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C680KHSDCAWL25
Description
CER DISC 68PF 3000 SL 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)