CGP5C472MHWDAAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP5C472MHWDAAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C472MHWDAAWL50
Description
CER DISC 4.7NF 3000 Y5U 20%
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.531" Dia (13.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)