CGP5C472MDVDBAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP5C472MDVDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C472MDVDBAWL35
Description
CER DISC 4.7NF 1000 Y5V 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)