CGP5C472KDYDBA7301
DigiKey Part Number
399-CGP5C472KDYDBA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C472KDYDBA7301
Description
CER DISC 4.7NF 1000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)