CGP5C471KHSDAAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP5C471KHSDAAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C471KHSDAAWL35
Description
CER DISC 470PF 3000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)