CGP5C392MHYDCAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP5C392MHYDCAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C392MHYDCAWL25
Description
CER DISC 3.9NF 3000 Y5P 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.650" Dia (16.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.846" (21.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)