CGP5C332MDWDCAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP5C332MDWDCAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C332MDWDCAWL50
Description
CER DISC 3.3NF 1000 Y5U 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)