CGP5C332KGYDBAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP5C332KGYDBAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C332KGYDBAWL50
Description
CER DISC 3.3NF 2000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.531" Dia (13.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)