CGP5C331KHYDAA7317
DigiKey Part Number
399-CGP5C331KHYDAA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C331KHYDAA7317
Description
CER DISC 330PF 3000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.610" Dia (15.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.728" (18.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)