CGP5C331JGSDAAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP5C331JGSDAAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C331JGSDAAWL35
Description
CER DISC 330PF 2000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)