CGP5C330KHSDAA7301
DigiKey Part Number
399-CGP5C330KHSDAA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C330KHSDAA7301
Description
CER DISC 33PF 3000 SL 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)