CGP5C300KGSDAA7301
DigiKey Part Number
399-CGP5C300KGSDAA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C300KGSDAA7301
Description
CER DISC 30PF 2000 SL 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)