CGP5C152MHVDAAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP5C152MHVDAAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C152MHVDAAWL35
Description
CER DISC 1.5NF 3000 Y5V 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)