CGP5C152KHYDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP5C152KHYDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C152KHYDBAWL25
Description
CER DISC 1.5NF 3000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.453" Dia (11.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.610" (15.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)