CGP5C151KUYDBAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP5C151KUYDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C151KUYDBAWL35
Description
CER DISC 150PF 4000 Y5P 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±10% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)