CGP5C151KDSDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP5C151KDSDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C151KDSDBAWL25
Description
CER DISC 150PF 1000 SL 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)