CGP5C151JHSDAAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP5C151JHSDAAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C151JHSDAAWL50
Description
CER DISC 150PF 3000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)