CGP5C150KGSDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP5C150KGSDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C150KGSDBAWL25
Description
CER DISC 15PF 2000 SL 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)