CGP5C103MHWDAAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP5C103MHWDAAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C103MHWDAAWL35
Description
CER DISC 10NF 3000 Y5U 20%
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.689" Dia (17.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.807" (20.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)