CGP5C101KGSDAAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP5C101KGSDAAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C101KGSDAAWL25
Description
CER DISC 100PF 2000 SL 10%
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)