CGP5C100KGSDBAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP5C100KGSDBAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C100KGSDBAWL50
Description
CER DISC 10PF 2000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)