CGP5C100JHSDAAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP5C100JHSDAAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP5C100JHSDAAWL35
Description
CER DISC 10PF 3000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)