CGP2C910JDSDAAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP2C910JDSDAAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C910JDSDAAWL50
Description
CER DISC 91PF 1000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
91 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)