CGP2C750KGSDBAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP2C750KGSDBAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C750KGSDBAWL50
Description
CER DISC 75PF 2000 SL 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
75 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)