CGP2C750JKSDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP2C750JKSDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C750JKSDBAWL25
Description
CER DISC 75PF 6000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
75 pF ±5% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)