CGP2C682MUVDDAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP2C682MUVDDAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C682MUVDDAWL35
Description
CER DISC 6.8NF 4000 Y5V 20%
Detailed Description
6800 pF ±20% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)