CGP2C682MNWDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP2C682MNWDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C682MNWDBAWL25
Description
CER DISC 6.8NF 10000 Y5U 20%
Detailed Description
6800 pF ±20% 10000V (10kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)