CGP2C682MHVDDA7317
DigiKey Part Number
399-CGP2C682MHVDDA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C682MHVDDA7317
Description
CER DISC 6.8NF 3000 Y5V 20%
Detailed Description
6800 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)