CGP2C681KKYDDAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP2C681KKYDDAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C681KKYDDAWL25
Description
CER DISC 680PF 6000 Y5P 10%
Detailed Description
680 pF ±10% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.453" Dia (11.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)