CGP2C680KDSDDAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP2C680KDSDDAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C680KDSDDAWL50
Description
CER DISC 68PF 1000 SL 10%
Detailed Description
68 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)