CGP2C680JKSDAA7301
DigiKey Part Number
399-CGP2C680JKSDAA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C680JKSDAA7301
Description
CER DISC 68PF 6000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±5% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)