CGP2C620JGSDAAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP2C620JGSDAAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C620JGSDAAWL25
Description
CER DISC 62PF 2000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
62 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)